vprašanje:
Stranka je uvozila osebni avtomobil, ki sprva ni bil namenjen nadaljni prodaji. Je s.p. in davčni zavezanec. To je bilo novembra 2025. Odmeril se je DMV, avto je šel na zalogo. Naredila se je tudi samoobdavčitev na podlagi prejetega računa in poročano je bilo v DDV obračunu za tisto obdobje. Ker se avto ne proda, se je stranka odločila registrirati in ga uporabljati. Sedaj je potrebno oddati obrazec DDV-PPS na e-davkih. Glede na to, da je že bila narejena samoobdavčitev, ali bo sedaj potrebno še plačati DDV od zneska…